RÜZGAR ENERJİSİ BİLİMLE BULUŞTU

RÜZGAR ENERJİSİ BİLİMLE BULUŞTU

          Urla Kent Konseyi, Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi,İzmir Barosu Başkan Yardımcısı ve Enerji Hukuku Komisyonu üyeleri,Karşıyaka Yenilenebilir Enerji Derneği, Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü, Enerji Sanayicileri İş Adamları Derneği, Sosyal İklim Derneği, Anadolu Mağaracılık Topluluğu Derneği ,İzmir Yenilenebilir Enerji Kooperatifi ve birçok STK yetkililerinin, sektör çalışanlarının, akademisyenlerin,öğrencilerin,köylülerin katıldığı "RÜZGAR ENERJİSİ VE ÇEVRE" konulu etkinliğimizi gerçekleştirdik.

          Panelde; İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Bölümü Başkanı Sayın Prof. Dr. Ahmet Duran Şahin "Rüzgar Enerji Santrallerinin Yer Uygunlukları" , Hacettepe Üniversitesinden Ornitolog Sayın Prof. Dr. Levent Turan "Kanatlıların Rüzgar Enerji Santralleriyle Etkileşimi" , Sakarya Üniversitesi Elektromanyetik Araştırma Merkezi Müdürü Sayın Prof. Dr. Osman Çerezci "Rüzgar Enerji Santrallerinde Elektromanyetik Etkinin İncelenmesi" ,Muğla Sıtkı Koçma Üniversitesinden Ziraat Mühendisi Arıcılık uzmanı Sayın Yard. Doç. Dr. Ali İhsan Öztürk "Rüzgar Enerjisi ve Arıcılık" ,Uzman Biyolog Botanik Uzmanı Sayın Hülya Akgül Özdeş "Korunan alanlar ve ÇED Süreci" , Batur Gün  ise "Avrupa ülkeleri ve RES ‘ler" konularında sunumlar gerçekleştirdiler.

Tüm konuşmacılara ve katılımcılara bu önemli etkinlikte bizleri yalnız bırakmadıkları ve destek olmalarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Etkinlik sonuç bildirgesi bu hafta içinde web sayfamızda yayımlanacaktır.