Etkinlikler
ÇATI ÜSTÜ GES MASAYA YATIRILDI
İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile derneğimizin birlikte organize ettiği "ÇATI ÜSTÜ GES; Teknik, Hukuki ve İdari Süreçler" konulu etkinliğimizi gerçekleştirdik.                Kalabalık bir katılımın ol..
İYTE İnovasyon "Neden Yenilenebilir Enerji" Paneline Katıldık
05.12.2017 tarihinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü İnovasyon Topluluğu'nun düzenlediği "Neden Yenilenebilir Enerji"  panelineYönetim Kurulu Başkanımız Sayın Tolga ŞALLI konuşmacı olarak katılmıştır.  
BİYOGAZ ENERJİSİ VE ÇEVRE
15 Eylül 2017 tarihinde Hilton Otel-İzmir'de konusunda uzman olan kişilerin konuşmacı olduğu "Biyogaz Enerjisi ve Çevre" isimli etkinliğimizi gerçekleştirdik.   
KTÜ ENERJİ GÜNLERİ
               Karadeniz Teknilk Üniversitesi Enerji Günleri etkinliği kapsamında düzenlenen panele konuşmacı olarak katıldık ve rüzgar enerjisi yatırımlarında mevzuatsal riskler hakkında bilgilerimizi paylaştık.   ..
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ RÜZGAR GÜNLERİ'17
    Yıldız Teknik Üniveritesi Rüzgar Enerjisi Kulübü'nün 22-23 Mart 2017 tarihlerinde Beşiktaş Yıldız kampüsünde altıncısını düzenlediği Rüzgar Günleri'17 etkinliğine derneğimiz davet edilmiştir. "Rüzgarın Sesine Kulak V..
Jeotermal enerji fuarının konferans programı belli oldu
Etkinliğin konferans programı 12 Ocak 2017’de gerçekleştirilecek 12-14 Ocak 2107 tarihleri arasında Jdüzenlenecek olan 4. Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı’nın konferans programı fuarı belli oldu. ..
RÜZGAR ENERJİSİ BİLİMLE BULUŞTU
RÜZGAR ENERJİSİ BİLİMLE BULUŞTU           Urla Kent Konseyi, Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi,İzmir Barosu Başkan Yardımcısı ve Enerji Hukuku Komisyonu üyeleri,Karşıyaka Yenilenebilir Enerji Derneği, Enerji Hukuk..
RÜZGAR ENERJİSİ VE ÇEVRE
 "RÜZGAR ENERJİSİ VE ÇEVRE" paneli 17 Aralık 2016 günü saat 13:30-18:30 saatleri arası Ramada Plaza İzmir'de gerçekleşecektir. Katılım talebinde bulunacaklardan ced@cevrecienerji.org e-posta adresimize isim-soyisim, irti..
8. Küresel Isınma Kurultayı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından organize edilen "Enerjiyi Verimli kullan Geleceğe Yön Ver" sloganıyla  8. KÜRESEL ISINMA KURULTAYI 30 Kasım 2016 Tarihinde saat 12:00 /..
Sürdürülebilir İnovasyon Paneli
İzmir yüksek Teknoloji Enstitüsü İnovasyon Topluluğu'nun düzenlediği "Sürdürülebilir İnovasyon Paneli" nde "Avrupa Birliği'nin İklim Değişikliği İle Mücadelesi" hakkında bilgileriminizi paylaştık. İzmir Yüksek Teknolo..
Ziyaretlerimiz Devam Ediyor
İzmir yenilenebilir enerji başkenti olma yolunda önemli adımlar atmakta. Özellikle organize sanayi bölgelerine yapılan yatırımlar gerek ekonomik gerekse sosyal gelişmişlik düzeyine etkisini kısa zamanda göstereceği bilin..
Sürdürülebilir İnovasyon Paneli
Sürdürülebilir İnovasyon Paneli 16.11.2016 İzmir Yüksek Teknoloji enstitüsü Kütüphane Gösteri Merkezi
10. Uluslararası Temiz Enerji Sempozyumu
İstanbul Teknik Üniversitesi öncülüğünde 10. Uluslararası Temiz Enerji Sempozyumu 24-26 Ekim 2016 tarihlerinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Yerli ve yabancı bir çok konuşmacının bulunduğu semp..
3. Güneş Enerjisi Konferansı - SolarBaba
​Güneş enerjisi dünyada olduğu gibi Türkiye'nin de kısa bir süre sonra en önemli yerli-temiz ve ucuz enerji kaynaklarından biri olacak. Son yıllarda yürürlüğe konan yasal mevzuatların ve hızla düşen fiyatların etkisi ile..
Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi - TÜREK 2016
Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi - TÜREK 2016 2-3 Kasım 2016 tarihleri arasında Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından JW Marriott Ankara'da Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi - TÜREK 2016 düzenlenecektir. ..
Sivil Düşün Danışma Kurulu Toplantısı ve İklim Eylem Fuarı
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu İklim Eylemi Haftası kapsamında düzenlenecek Sivil Düşün Danışma Kurulu Toplantısı ve İklim Eylemi Fuarı’nda iklim değişikliği tartışılıyor. Sivil Düşün AB Programı’nın 19-21 Ekim’de..