Enerji piyasasındaki son değişiklikler çevrimiçi seminerde değerlendirildi

Enerji piyasasındaki son değişiklikler çevrimiçi seminerde değerlendirildi

Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, alanında uzman hukukçular tarafından ele alınırken, değişikliklerin sektöre neler getireceği izleyicilerle paylaşıldı

Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü’nce (EHAE) düzenlenen çevrimiçi seminerde (Webinar), TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edilen Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un getirdikleri masaya yatırıldı.

Enstitü’nün, Enerji Hukuku ve Piyasası Webinar Dizisi’nin devamı niteliğindeki toplantı, Zoom platformu üzerinden gerçekleştirildi.

Youtube üzerinden de canlı yayınlanan ve sektörden oldukça geniş katılımla cumartesi günü gerçekleşen etkinlikte, özellikle, 5346 sayılı Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Elektrik Enerjisi Üretimi Amaçlı Kullanımına İlişkin Kanun ile 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’nda yapılan değişiklikler irdelendi.

Mevzuat değişikliği ve sektöre etkileri, alanında uzman hukukçulardan oluşan bir heyet tarafından değerlendirilirken, değişikliklere ilişkin öngörüler paylaşıldı ve akıllardaki sorular yanıtlanmaya çalışıldı.

Söz konusu heyette, EHAE Başkanı Av. Süleyman Boşça ve Enstitü’nün Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Güneş, Av. Mert Karamustafaoğlu, Av. Arsin Demir ve Av. İlker Fatih Kıl yer aldı.

30 Kasım 2020 Haberler , , ,